Minu tee teekond

✲✲✲
 Selle sügise üheks mõnusamaks avastuseks minu jaoks on tee. Ja tagasi mõeldes polegi huvi selle vastu nii üllatav. Kunstikooli aegadele mõeldes oli mu üheks unistuste projektiks teepaki kujundamine ja ennegi olen mõelnud ja kujutlenud end teepoes töötamas. Nüüd teen seda taas. Selline mõnus ja maagiline tunne tekib mõeldes teest. See pole lihtsalt jook, vaid kultuur. 

Praeguseks olen endale tellinud maitsmiseks juba üsna mitu erinevat sorti. Nii taimesegud, oolongid, rohelised teed ja lisanditega teed. See maailm on nii suur ja täis avastamist. Erinevad valmistamise viisid, erinevad lõhnad, värvid ja maitsed. Hästi mõnus. Tee on ka ühenduseks inimeste vahel. Naisteringis osaledes kindlasti tundsin seda. 

Mulle tundub, et minu maailmas hakkavadki kuidagi asjad kattuma ja ma näen seoseid. Tee on ju ka taim ja taimedega tegelemine viis mind eelnevalt tagasi keraamika juurde, et endale lillepotid ise teha. Ja nüüd olen ma taaskord tagasi keraamika juures, et endale tee joomiseks kausid valmistada. 

Ja mulle meeldib nende teemade vahel kõikuda. Praegu on mu fookus kindlasti teel ja seoses teekaussidega ka keraamikal. Taimede kasvatamine on veidi tagaplaanile jäänud. Ma usun, et siin mängib kindlasti oma osa ka loodus ise. Praegu hakkab ka loodusel ja taimedel puhkamise aeg. Samas soe tee teeb kõigile külmal ajal hea tunde. Püüan lihtsalt tundega kaasa minna ja looduse rütmis käia.

Kommentaarid